Trampolíny a bezpečnost

trampolines-and-safety

Trampolíny a bezpečnost

Trampolína ve vaší zahradě znamená zábavu pro malé i velké. Trampolína EXIT Toys zajišťuje roky zábavy při skákání. Ale bezpečnost je naší prioritou číslo jedna. Děti samozřejmě skákají a hrají s velkým nadšením na trampolíně, a právě proto je bezpečnost tak důležitá. Díky tomu mohou odpočívat nejen děti, ale i dospělí. Jak ale zajistit, aby skákání na trampolíně bylo bezpečné pro všechny? 

Kvalita vaší trampolíny

Ujistěte se, že když si koupíte trampolínu, splňuje normy požadovaných bezpečnostních norem. To znamená, že musí nést označení kvality, jako jsou TÜV, EN a GS. Velmi důležitá je také pevnost nohou. Tím je zajištěno, že trampolína zůstane stabilní i při těch nejbláznivějších pohybech!

 

Kvalita polstrování má také velký význam: čím silnější a širší polstrování, tím lépe. A pokud náhodou přistanete vedle skokanské podložky, pak pěna v polstrování umožní měkké přistání. Je také důležité, aby čalounění zcela zakrývalo pružiny, aby se děti mezi pružinami nemohly zachytit.

Extra bezpečný: Systém ochrany nohou

Protože bezpečnost pružin nelze podceňovat, navrhli jsme v EXIT Toys něco zvláštního: Systém ochrany nohou (FPS). Tento systém zajišťuje, že vaše nohy nemohou klouzat pod polstrování, aby se nezranily.

Kontrola na trampolíně

Pravidelně kontrolujte trampolínu: nejsou podložky a pružiny povislé? Jsou všechny trubky stále na svém místě uvnitř rámu? Je polstrování stále v dobrém stavu? Všechny tyto věci je důležité sledovat, aby nedošlo k nepříjemným překvapením. A když se objeví pružiny, nebude vás nic brzdit v užívání si

trampolines-and-safety (1)

Bezpečné místo pro trampolínu

Je trampolína na bezpečném místě? Zajistěte, aby kolem trampolíny byly alespoň 2 metry volného prostoru. Vytvořte tedy dostatečnou vzdálenost mezi trampolínou a například živými ploty, zdmi nebo ploty. U trampolín bez ochranných sítí je vhodné je umístit na měkký povrch. Když seskočíte nebo náhodně přistanete vedle něj, bude alespoň vaše přistání mnohem měkčí.

Jasné, co dělat a co nedělat

Nejdůležitější je ale nastavení pravidel pro vaše děti ohledně používání trampolíny. Které kousky mohou dělat například? Backflips, další triky? A kolik dětí může být najednou? 1, 2, 10? Protože pozor: čím více dětí, tím snáze se srazí.

 

Také užitečné: umístěte trampolínu na místo, kde je můžete snadno vidět zevnitř domu. Hrají si děti venku a vy jste zaneprázdněni uvnitř? Pak je alespoň můžete vždy sledovat. Ale nejdůležitější je samozřejmě to, aby děti na trampolíně zažily zábavu po celá léta!