Proč si hrát venku?!

10x-outdoor-toys-for-toddlers-and-pre-schoolers (3)

Proč si hrát venku?

Hračky EXIT stimulují děti k hraní si venku. Skočte na trampolínu, sjeďte po skluzavce, závoďte na motokárách a vykopejte díru v pískovišti: děti si na zahradě často užijí spoustu zábavy. Ale také hraní venku je opravdu zdravé! EXIT vytvoří seznam se všemi výhodami hraní venku.

Objevte svět kolem sebe

Venku je toho k objevování mnohem víc, než při hraní her nebo sledování televize. Různé druhy počasí a střídání ročních období umožňují dětem každý den znovu objevit své okolí.

 

Podívejte se, jak létají brouci, cítit vůni květin a cítit ve tváři příjemný, osvěžující vánek. Venku jsou všechny smysly plně zapnuté. A věděli jste, že si budou lépe rozvíjet zrak, když si budou hrát venku? Učí se od raného věku pozorovat objekty v dálce a navíc k tomu mají oči přizpůsobené přirozenému světlu.

Hra venku znamená osobní rozvoj

Děti budují svaly, aniž by si toho byly skutečně vědomy. Lezení nahoru a dolů v herně nebo cvičení slam dunk s basketbalovým systémem jim umožňuje zvládnout jemné motorické pohyby a pro zlepšení rovnováhy je samozřejmě perfektní činnost skákání na trampolíně. Jak tvrdě byste měli hodit míč nebo kdy potřebujete brzdit na trikeru, abyste zabránili kolizi? Zábavný způsob, jak se naučit posuzovat vzdálenost při hraní venku.

 Také děti, které si hrají venku, jsou velmi kreativní: budou vymýšlet nové hry a pravidla a vymýšlet ty největší příběhy. Popusťte uzdu své fantazie namaximum! 

Společné hraní a sdílení

Venkovní hračky od EXITu jsou nejzábavnější při společném používání, takže jsou velmi vhodné pro rozvoj sociálních dovedností dětí. Když hrají fotbal , musí se spojit, ale také soutěžit proti sobě. Je důležité, aby se naučili, jak řešit diskuse a být trpěliví: jako kdo smí jít na trampolínu první?

why-play-outside (2)

Pěkné a fit

Když jsou děti venku, dostávají vitamin D. Vitamin D jim dodává silnější kosti a svaly a zlepšuje jejich imunitní systém, aby jim snadno neochorelo: hrát venku je tedy opravdu zdravé! A zašpinily se vaše děti hraním venku? Stačí pěkná koupel.

 

Důležitá je také kontrola povětrnostních podmínek. Když je slunce venku, nasaďte si opalovací krém a vyberte jim oblečení, které bude vyhovovat počasí. Takto si mohou bezpečně a bez problémů hrát venku.

Relaxujte na venkovním vzduchu

I když to vypadá, že se venku děje spousta akcí, jde vlastně o relaxaci. Venkovní vzduch a příroda vám umožňují cítit se klidně. Tím, že necháte děti být milé a aktivní, budou pociťovat menší stres. A po dni zábavy a hraní si venku budou spát jako dítě!